Moda szlafrokowa 2021 – co noszą kobiety?

Niezależnie od sytuacji, każda kobieta chce wyglądać dobrze i czuć się pięknie. Nawet szlafrok, czy podomka mogą dodawać uroku i stylu, a jednocześnie być bardzo wygodne i komfortowe. Jakie szlafroki wybierają kobiety? Co będzie modne w najbliższym sezonie?

Jak dopasować odpowiedni szlafrok?

Kupując ten element garderoby, warto wziąć pod uwagę to, do czego będzie służył. Inny szlafrok wybierzemy udając się do szpitala, a całkiem inny na wieczór, dla swojego partnera. Większość kobiet przyznaje, że ma przynajmniej dwa szlafroki. Na pewno w każdej szafie powinien znaleźć się jeden, który będzie długi i obszerny. Najczęściej tego typu szlafroki wykonane są z bardzo lekkiego polaru lub innego miłego materiału, który zapewnia optymalny komfort cieplny i jest bardzo wygodny. Są to tak zwane szlafroki kąpielowe, spotykane także w hotelach i salonach spa. Spotyka się je we wszystkich kolorach tęczy. Poza tradycyjnym szlafrokiem kąpielowym, warto posiadać również nieco inne opcje, z których korzysta się na przykład latem. Ciepły i obszerny szlafrok z polaru na pewno nie zda wówczas egzaminu.

Lekkie i seksowne szlafroczki i kimona

Na szczęście producenci bielizny nie śpią i oferują klientkom bardzo szeroką gamę różnego rodzaju krótkich szlafroczków, idealnych na wieczór z partnerem lub po prostu na lato. Zwykle taki szlafrok damski wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, bardziej śliskich i zmysłowych. Niekiedy szlafroczek występuje w komplecie razem z piżamką albo koszulką nocną, wykonaną na przykład z satyny. Hitem są lekkie szlafroczki bambusowe, które chłodzą i otulają ciało. Jest to materiał idealny dla osób wrażliwych, które chcą czuć się idealnie komfortowo. Tego typu, krótkie szlafroczki satynowe bardzo często są zdobione koronkami lub perełkami. Bardzo modne w tym sezonie są szlafroczki w stylu japońskim, które przypominają tradycyjne kimono, jednak są krótkie.

W przypadku bielizny nocnej dominują raczej takie kolory, jak czerń, czerwień, bordo, fiolet, czy śliwka. Coraz częściej seksowne szlafroki można kupić też w butelkowej zieleni, intensywnej pomarańczy, czy w kwiatowe wzory. Najważniejsze, że jeśli odpowiednio dopasujemy rozmiar, każdy szlafrok powinien wyglądać dobrze na danej sylwetce, niezależnie od budowy kobiety. Warto więc postawić na piękny kolor oraz komfort, jeśli wybieramy szlafrok, w którym chcemy wypoczywać. Lepiej wybrać nieco większy model, aby móc się w nim czuć swobodnie.