Na co zwracać uwagę przy zakupie używanej przyczepy kempingowej?

Umywalki do przyczepy kempingowej

Podróżowanie przyczepą kempingową stało się bardzo popularne w trakcie minionych lat. Część użytkowników zdecydowała się na nowe przyczepy, a jeszcze inni skorzystali z ofert wcześniejszych właścicieli, jednak żeby dokonać dobrego zakupu, warto wiedzieć na co zwracać szczególną uwagę.

Przyczepa kempingowa – jak kupić właściwą?

Umywalki do przyczepy kempingowej, meble, wyposażenie oraz stan nadwozia – każdy element jest ważny i powinien zostać dobrze sprawdzony przez nabyciem używanej przyczepy. W pierwszej kolejności należy zapoznać się z podstawowymi informacjami, czyli jaki jest przebieg, czy przyczepa brała udział w stłuczkach, albo kolizjach, a także ile ma lat. W dalszej kolejności należy skontrolować po kolei wszystkie elementy zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Nadwozie nie powinno zawierać pęknięć oraz rdzy, gdyż świadczy to o rozpoczęciu procesów niszczenia i taka przyczepa po kilku wyjazdach będzie nadawała się do gruntownego remontu. Należy skupić sporą uwagę na kołach, które odgrywa sporą rolę w bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Warto skontrolować, czy poruszają się we właściwy sposób i nie posiadają oporów, ani luzów. W przypadku opon sprawdza się także głębokość bieżnika, kontroluje się ewentualne wybrzuszenia i pęknięcia na oponach. W trakcie zakupów wszystkie elementy odgrywają bardzo ważną rolę.

Nieco później można sprawdzić stan umywalki do przyczepy kempingowej, gdyż powinna nie tylko prezentować się atrakcyjnie, ale jednocześnie zapewniać dopływ wody, co zdecydowanie ułatwia przestrzegania podstawowych zasad higieny.

W dalszej kolejności przychodzi czas na kontrolę jakości zawieszenia. Powinno być stabilnie przymocowane do podłogi, gdyż tylko wtedy można cieszyć się z bezpiecznej i jednocześnie przyjemnej jazdy. Kontroluje się nakrętki, które nie powinny być obluzowane. Oś przyczepy jest następna (warto unikać jakichkolwiek skrzywień, wgnieceń, albo uszkodzeń).

Część elementów kontroluje się dopiero w trakcie jazdy, dlatego warto zdecydować się na krótką przejażdżkę. Jeśli słychać niepokojące trzaski, szmery i stuki – wiadomo, że istnieje problem, który nie jest łatwy do zlokalizowania. Hamulce powinny pracować równomiernie i skutecznie, dzięki czemu w sytuacjach awaryjnych można działać szybko i jednocześnie uratować zdrowie, a nawet życie podróżujących.

Nadwozie, hamulce, zawieszenie, światła, a także stan umywalki do przyczepy kempingowej – przed zakupem należy skontrolować wszystko.