Pluskwy w domu – objawy i metody działania

odpluskwianie łódź

Pluskwy znajdujące się w miejscu zamieszkania to prawdziwa udręka. Ich ugryzienia swędzą o wiele bardziej, niż rany zadane przez komary, dlatego trudno jest wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie, kiedy codziennie rano budzimy się ze swędzącymi zmianami na całym ciele.

Jak pozbyć się pluskiew?

Już na samym początku należy zaznaczyć, że pluskwy nie pojawiają się w miejscu zamieszkania ze względu na brud. Nieporządek i dużo rzeczy dają im miejsce do chowania się, dlatego trudno je znaleźć, a następnie wytępić. Pluskwy przenosi się przez ludzi, albo w sytuacji, kiedy ściany oddzielające od sąsiadów są nieszczelne. Można je złapać w trakcie wizyty u znajomych, albo podróżowania komunikacją miejską. W omawianych sytuacjach warto zdecydować się na odpluskwianie Łódź to miasto, gdzie powstało wiele firm zajmujących się tego typu problemami. Nie wolno zwlekać z działaniem – w przeciwnym wypadku nie obejdzie się bez konieczności usunięcia mebli, wykonania gruntownego remontu, a nawet przeprowadzki. To nie żarty, gdyż pluskwy rozmnażają się w bardzo szybkim tempie i stają się prawdziwą udręką dla właścicieli. Wszystkie wymienione kroki sprawiają, że trzeba liczyć się z bardzo dużymi wydatkami. Pluskiew należy szukać przede wszystkim w bliskiej odległości od łóżka (szczeliny, komory łóżek, albo pod nim), często znajdują się w materacach, przebywają przyczajone w obrazach, lustrach i szafach, żeby atakować w okolicach godzin 23:00 do 3:00.

Zamgławianie ULV to jedna z metod, która pozwala pozbyć się pluskiew raz na zawsze i umożliwić powrót do normalnego trybu życia. Ciecz robocza oraz koncentrat wykazujący działanie bakteriobójcze stanowią doskonałą mieszankę, którą miesza się z wodą, a następnie rozprowadza przy pomocy generatora zimnej mgły. Można zauważyć swego rodzaju mgiełkę unoszącą się w powietrzu, dzięki czemu preparat dociera w każdą, nawet najdrobniejszą szczelinę. Wszystkie pluskwy znajdujące się w mieszkaniu zostają wtedy wytępione. Zastosowane przez specjalistów środki biologiczne oraz chemiczne wykazują działanie już po upływie kilkunastu godzin. Jednak, żeby uzyskać najlepsze efekty trzeba poczekać 3 dni, gdyż pluskwy wykazują dużą odporność na tego typu substancje. W trakcie odpluskwiania korzysta się z różnorodnych preparatów i środków, dzięki czemu można rozprawić się nawet z najbardziej zaawansowanymi problemami. Ich niewątpliwy sukces jest związywany z właściwościami kontaktowo-żołądkowymi, dzięki czemu procesy życiowe pluskiew zostają zaburzone.