2024-05-20

Przepis na płukanie słoną wodą

Czy jesteś jak 20 procent ludzi cierpiących na zaparcia? Nie ma się czego wstydzić, więc nawet jeśli pokarmy bogate w błonnik nie zawsze są skuteczne, rozważ spłukiwanie słoną wodą . Czasami nazywany „oczyszczaniem słoną wodą” lub „ mistrzowskim oczyszczaniem ”, ma na celu pomóc w oczyszczeniu okrężnicy i układu pokarmowego poprzez wymuszenie wypróżnienia.

Kluczową częścią przepisu na spłukiwanie słoną wodą jest sama sól, która jest potrzebna w wielu procesach biochemicznych. Oficjalne spłukiwanie słoną wodą stało się bardziej popularne w ciągu ostatniej dekady jako „hack” ułatwiający trawienie i oczyszczanie, jako część rozpoczęcia programu „mistrzowskiego oczyszczania”. Picie mieszanki soli zapala własny mechanizm organizmu do naturalnej detoksykacji i eliminacji odpadów, pomagając przywrócić układ trawienny na właściwe tory, dzięki czemu czujesz się lżejszy, mniej ospały i mniej obciążony.

Płukanie słoną wodą jest najskuteczniejsze, jeśli wykonuje się je z samego rana na czczo. Jeśli zrobisz to później w ciągu dnia, po prostu upewnij się, że nie jadłeś nic w ciągu ostatnich jednej do dwóch godzin.

Aby wykonać proste spłukiwanie solą morską w domu, zacznij od 2 łyżeczek soli morskiej, która może być solą barwioną, taką jak różowa sól himalajska lub „szara sól”. (Upewnij się, że jest to czysta sól, ponieważ nie chcesz używać soli jodowanej – więc zawsze upewnij się, że w ogóle nie dodano jodu).

Podgrzej 1 litr przefiltrowanej wody. Chcesz, aby woda była cieplejsza niż temperatura pokojowa, ale nie gotująca się ani bardzo gorąca. Powinien być niższy niż temperatura, której używałbyś do parzenia herbaty lub kawy.

Chwyć szklany słoik z pokrywką i dodaj sól, gorącą wodę i trochę świeżego soku z cytryny  lub  wody cytrynowej (co pomaga obniżyć smak soli). Wstrząśnij energicznie, aby całkowicie rozpuścić sól. Upewnij się, że nie są widoczne żadne granulki, które osadzą się na dnie słoika / pokrywki, jeśli nadal są nierozpuszczone.

Wypij szybko miksturę, w miarę możliwości w ciągu kilku minut (celem jest poniżej 5 minut). Ponieważ nie smakuje wyśmienicie (jest bardzo słony!), Prawdopodobnie będziesz chciał go wypić tak szybko, jak to tylko możliwe.

Połóż się na boku i masuj brzuch po jednej stronie, a następnie powtórz po drugiej. Idealne jest trzymanie w mieszaninie przez co najmniej 30 minut.

W niedługim czasie po zakończeniu mikstury powinieneś poczuć chęć pójścia do łazienki. Gdy poczujesz, że nie możesz już wytrzymać, idź do łazienki. Być może będziesz musiał iść więcej niż jeden raz, czasami będziesz musiał skorzystać z łazienki przez kilka godzin, zanim zostaniesz całkowicie „oczyszczony” i opróżniona okrężnica.

Po jakimkolwiek oczyszczeniu, dobrym pomysłem jest przyjęcie suplementu probiotycznego  i uzupełnienie zdrowej żywności, która pomaga rozwinąć zdrowe bakterie we wnętrzu flory jelitowej (mikrobiom) i zapewnia niezbędne składniki odżywcze / elektrolity.

Przepis na płukanie słoną wodą

Całkowity czas: 5 minut
Porcja: 1

SKŁADNIKI:

  • 2 łyżeczki soli morskiej
  • szklany słoik z pokrywką
  • 1 litr gorącej przefiltrowanej wody
  • 2 łyżki świeżego soku z cytryny lub szklanka wody z cytryną

Wskazówki:

  1. Podgrzej wodę, ale nie do wrzenia.
  2. Dodaj składniki do słoika i zakryj pokrywką. Wstrząśnij energicznie, aby całkowicie rozpuścić sól. Upewnij się, że żadne granulki nie są widoczne.
  3. Wypij szybko miksturę, w miarę możliwości w ciągu kilku minut (celem jest poniżej 5 minut).
  4. Połóż się na boku i masuj brzuch po jednej stronie, a następnie powtórz po drugiej. Jeśli uda Ci się utrzymać roztwór przez około 30 minut, pomoże to Twojemu organizmowi w pełni wchłonąć sól.
  5. W niedługim czasie po zakończeniu mikstury powinieneś poczuć chęć pójścia do łazienki.
  6. Gdy poczujesz, że nie możesz już wytrzymać, idź do łazienki. Być może będziesz musiał iść więcej niż jeden raz, czasami będziesz musiał skorzystać z łazienki przez kilka godzin, zanim zostaniesz całkowicie „oczyszczony” i opróżniona okrężnica.
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.