2024-07-25

Jak sprawić by Twój dom wyglądał jak nowy

Nadeszła wiosna, co oznacza, że ​​nie masz wymówek: oficjalnie czas posprzątać cały dom (powiedzmy, wiosenne porządki ?). Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, zapoznaj się z wypróbowanymi i przetestowanymi wskazówkami dotyczącymi czyszczenia , aby dodać blasku każdemu (i każdemu!) Pomieszczeniu. To zależy od Ciebie: zabieraj rzeczy pokój po pokoju lub zajmuj się jednym małym urządzeniem na raz, aż wszystko będzie wolne od brudu, pleśni, kurzu i wszystkiego, co sprawia, że ​​wygląda – i czuje się – brudne. Kiedy wszystko zostanie powiedziane i zrobione, Twoja kuchnia, łazienka, sypialnia i każdy inny kąt w Twoim domu będą wyglądać jak nowe. Chwyć gumowe rękawiczki , zacznij czyścić, a zobaczysz, o czym mówimy.

Odnów swoją zmywarkę.

Z biegiem czasu we wnętrzu zmywarki gromadzi się nadmiar jedzenia i brudu. Nabierz zwyczaju czyszczenia wszelkich pozostałych resztek jedzenia – fasoli, makaronu itd. – po każdym cyklu zmywania. Wyciągnij dolną półkę, aby poszukać resztek jedzenia i usuń ją ręcznikiem papierowym, aby zapobiec przyszłym nieprzyjemnym zapachom.

Usuń kamień z ekspresu do kawy.

Usuń zbrylone minerały, napełniając zbiornik mieszanką składającą się w połowie z octu, w połowie z wody. Pozwól roztworowi zaparzyć się do połowy, a następnie zatrzymaj i pozostaw na 30 minut przed zakończeniem cyklu. Następnie spłucz, „zaparzając” garnek czystej wody.

Przywróć ciśnienie pod prysznicem.

Odblokuj głowicę prysznica, mieszając równe części białego octu i wody i wlewając ją do plastikowej torby. Zawiąż torbę wokół głowicy prysznicowej, aby zanurzyć otwory w roztworze i zabezpiecz ją skręcanym opaską. Pozostaw do namoczenia do godziny, a następnie usuń i wytrzyj luźne osady.

Odśwież zasłonę prysznicową.

Aby pozbyć się spleśniałych plam, wrzuć do pralki plastikowe lub winylowe zasłony z niewielką ilością detergentu. Dodaj dwa do trzech ręczników kąpielowych, aby zwiększyć intensywność czyszczenia, a następnie powiesić do wyschnięcia lub włożyć do suszarki tylko na małym ogniu lub tylko w puchu. Aby zachować świeżość na dłużej, po każdym prysznicu rozciągnij zasłonę, aby rozproszyć wilgoć.

Zrób uniwersalny środek czyszczący.

Oto przepis na środek czyszczący dla majsterkowiczów, który sprawi, że prawie każda powierzchnia będzie lśniła (zwłaszcza blaty kuchenne, urządzenia i wnętrze lodówki). Połącz 4 łyżki sody oczyszczonej i 1 litr ciepłej wody i wytrzyj gąbką zabrudzenia.

Szczotki do włosów i grzebienie od funku.

Zwalczaj nagromadzenie produktów do włosów za pomocą roztworu kilku kropli płynu do naczyń lub delikatnego szamponu zmieszanego z ciepłą wodą.

Zrób środek do czyszczenia szkła z octem.

Wymieszaj 1/2 szklanki białego octu z 1/4 szklanki spirytusu (stężenie 70%) i 2 szklanki wody i wlej do pustej butelki z rozpylaczem. Aby wyczyścić okna, poczekaj na chłodny, pochmurny dzień i wytrzyj roztwór na szybę, wycierając czystą ściereczką z mikrofibry, aby uniknąć zacieków.

Zwalcz smród zwierząt.

Odśwież miękkie, przytulne miejsca w domu – w tym legowisko dla psa – spryskując powierzchnie sodą oczyszczoną, odstawiając ją na 15 minut, a następnie odkurzając.

Usuń plamy z deski do krojenia.

Rozłóż wyciętą stronę cytryny po desce, aby usunąć plamy i zapachy jedzenia. Aby uzyskać dodatkową moc czyszczenia, najpierw posyp je solą lub sodą oczyszczoną.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.