2024-06-13

Jak naprawdę przytulnie urządzić sypialnię dla gości

Wolne pokoje często stają się pułapkami: mogą pomieścić Twój zestaw, domową matę do jogi i ciężarki, pudełka z dekoracjami na Halloween, które nie pasują nigdzie indziej, oraz stłoczone pośrodku łóżko dla gości. Chociaż nie ma wstydu, aby jak najlepiej wykorzystać swój kwadratowy materiał filmowy, jest tak wiele do powiedzenia na temat oferowania przemyślanego, dobrze wyposażonego pokoju na noc (lub dłużej) gości.

Wystarczy kilka mebli, świetna pościel i urocze akcenty, a można się przy tym bawić. Potraktuj to nawet jako okazję do zastosowania estetyki, która różni się od reszty domu, tak aby wyglądał jak wyjątkowe miejsce docelowe.

Szukaj mebli, które przywodzą na myśl przeszłość – nie możesz się pomylić z bogatymi odcieniami drewna.

Jasne białe ściany i niskoprofilowe meble cieszą się ostatnio popularnością w świetle reflektorów, a minimalistyczny wystrój wypiera nastrojowe, bardziej intymne wnętrza . Ale fala zmierza w kierunku bogatszej palety, z warstwami przeszłości i teraźniejszości mieszającymi się ze sobą.

Aby pielęgnować stylizację w stylu vintage, ale nie w starym, postaw na ciemniejsze odcienie, które dodadzą przestrzeni dodatkowego charakteru i ciepła. Wypróbuj drewniane meble w tradycyjnym klimacie: łaskawe łóżko z rzeźbionym zagłówkiem w głębokim hebanowym wykończeniu, komoda z antycznymi elementami z brązu i solidny stolik boczny, który mógłby uchodzić za zbudowany przez dziadka. Pomyśl o wyrafinowanym bungalowie lub eleganckim wiejskim domku, bez żadnych falbanek.

Układaj neutralne poduszki i koce na świeżą białą pościel

Najłatwiejszym sposobem, aby łóżko wyglądało jak z pięciogwiazdkowego hotelu, jest wyposażenie go w świeżą, białą perkalową pościel i dopasowany koc. Zamiast kołdry wybierz kołdrę, aby dodać tekstury i wagi. Nałóż na siebie kaszmirowy koc, aby uzyskać subtelny kontrast kolorystyczny, i wybierz różne poduszki z tej samej palety.

Aby stworzyć poduszkę, która nie przytłacza łóżka, ogranicz się do czterech kolorów lub wzorów i nie przesadzaj z liczbami. Na przykład na standardowych poduszkach na łóżku typu queen-size ułóż dwie większe kwadratowe poduszki w stylu euro w paski, które odzwierciedlają teksturę kołdry, a następnie włóż dwie akcentujące poduszki w zakurzoną różę. Zakończ stylizację, jeśli chcesz dodać więcej, dwoma unikatami: wyjątkowo długim, miękkim szarym odcinkiem lędźwiowym ze skórzanym paskiem i szaro-białym paskiem.

Kadruj grafikę w różnych rozmiarach, aby uzyskać zebrany efekt.

Wisząca sztuka to najszybszy sposób, aby przestrzeń była domowa i zamieszkana. Aby uzyskać maksymalny efekt, wybierz ścianę galerii. Jeśli pomysł znalezienia i uporządkowania wystarczającej liczby elementów na całą ścianę może wydawać się onieśmielający, nie bój się: najlepszą częścią ściany galerii jest to, że nie musi być idealna. Dzięki wielu elementom w różnych rozmiarach nie musisz martwić się o idealne wyśrodkowanie każdej ramy. Wybierz punkt początkowy, czy to środek ściany, czy po jednej stronie i stamtąd buduj.

Aby zachować starą, ale nową estetykę, szukaj różnych portretów i odbitek botanicznych, które udają, że zostały uratowane ze starej biblioteki lub wyprzedaży. Użyj wskazówek kolorystycznych z innego miejsca w pokoju – być może z pościeli – aby zainspirować spójną paletę dzieł sztuki i uprościć sprawę dzięki ramkom bez mat.

Uzupełnij przestrzeń akcesoriami vintage

W hotelu to drobne detale sprawiają, że pokój wydaje się wyjątkowy – niestandardowy dozownik mydła, ręcznie malowana lampa wisząca, elegancko wyglądająca szafka ciągnie się – więc nie skąpcie, jeśli chodzi o wykończenia. Nadszedł czas, aby udać się na pchle targi lub przekopać się na strychu babci, aby znaleźć zabawne i dziwaczne dodatki, takie jak rzeźbiona taca z drewna tekowego, która zmieniła swoje przeznaczenie na biżuterię i monety, ceramiczny wazon pełen świeżo zebranych dzikich kwiatów lub skrzynia oszczędności -sklep winyle.

Jeśli nie lubisz oszczędzać lub wolisz nowe od starych, The Home Depot ma zaskakująco bogatą kolekcję inspirowanych stylem vintage dekoracji, takich jak ten uroczy zegar stołowy w kolorze miętowej zieleni , głośnik bluetooth przebrany za gramofon lub łokieć przemysłowy lampka biurkowa.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.