2024-04-21

Żyrandole kryształowe – hit czy kit?

żyrandole kryształowe

Żyrandole kryształowe to element oświetlenia, który ponownie cieszy się coraz większą popularnością. Stały się modnym dodatkiem i wystrojem nowoczesnych i eleganckich wnętrz. Przestały kojarzyć się z dawnymi salonami naszych dziadków, a w dodatku są bardzo popularne wśród designerów. Przez lata zmieniły swój wygląd i obecnie są one dostępne w wielu odsłonach: tych klasycznych, jak i tych nowoczesnych. Traktowane są jako jedna z głównych ozdób wnętrz i można o nich mówić jak o dziełach sztuki.

Żyrandole kryształowe – jakie są godne uwagi?

W obecnych czasach oraz w dobie Internetu bez problemu można znaleźć model pasujący do naszego wnętrza. Wszystko zależy od tego, jak ma zostać urządzone wnętrze domu czy mieszkania, oraz tego, jaki styl preferują domownicy. Jednym bardziej do gustu przypadną lampy bogato zdobione, eleganckie i finezyjne, czy też skromniejsze i mniejsze. Wiele zależy również od tego, czy wystrój wnętrza zmierza bardziej w kierunku nowoczesności lub tradycji, czy też połączenia ich razem. Gdy celem jest nadanie przytulności w pomieszczeniu, warto postawić na lampy z kloszem. Abażury sprawiają, że światło się rozprasza i jest mniej rażące. Stworzy to przyjemny, domowy klimat. Można również rozważyć zakup wiszących klastycznych lamp z abażurami.

Tradycja a nowoczesność – jaki żyrandol sprawdzi się najlepiej?

Żyrandole kryształowe doskonale sprawdzą się w dużych salonach oraz tych, urządzonych w stylu glamour. Żyrandole tego typu nadają pomieszczeniom wyjątkowości i elegancji. Będą świetnie wyglądały w połączeniu z dużym lustrem na ścianie, co stworzy niepowtarzalny efekt i wprowadzi do salonu więcej światła. Jeśli chodzi o tradycyjne modele, należy zwrócić uwagę na żyrandole kryształowe bez klosza, które mają świeczniki. Sprawdzą się one w minimalistycznych, surowych wnętrzach. Pasują one do dawnego stylu, jednak właściwie dobrane staną się także świetnym elementem modernistycznych pomieszczeniach. Natomiast żyrandole kryształowe nowoczesne doskonale sprawdzą się w nowych wnętrzach, gdzie zazwyczaj są jedynym świecącym elementem. Dlatego też wśród czerni i bieli oraz matów lampa kryształowa o niespotykanym kształcie i nowoczesnej formie doskonale sprawdzi się i nada niepowtarzalny wygląd salonowi czy sypialni.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.