2024-02-21

Wanna czy prysznic – standardowe pytanie przed remontem łazienki

dzianiny łódź

Remontowanie łazienki, jeżeli zachodzi akurat taka potrzeba, powinno być czynnością bardzo szczegółowo przygotowaną. Są to jednak działania niezbędne, szczególnie wtedy, jeżeli w domu jest osoba starsza albo schorowana i po przebytych operacjach. Wówczas dobrze się sprawdza siedzisko pod prysznic.

Czy siedzisko pod prysznic musi tylko dobrze wyglądać?

Po wyglądzie różnych produktów medycznych można oczywiście wywnioskować, czy będą one trwałe, czy też nie. Lepsze materiały, z których je wykonano, będą prezentowały się bardzo dobrze. Niestety nie jest to metoda sprawdzona w 100 procentach. Dlatego poza tym, że będziemy się koncentrować na tym jak wygląda na przykład siedzisko pod prysznic, musimy również pamiętać o kwestiach pragmatycznych. Na wstępie jednak musimy bardzo dokładnie ocenić, czy wolimy wannę, czy też prysznic. Takie pytania zawsze przed remontem łazienki muszą się po prostu pojawić, ponieważ wszystko zależy tylko od potrzeb użytkowników mieszkania. Możliwe, że w łazience mamy bardzo dużą ilość przestrzeni, a więc wtedy bez żadnego problemu możemy się zdecydować na przykład na jakąś większą wannę, w której będzie można stawiać takie siedzisko. Oczywiście wtedy trzeba zamontować dodatkowy parawan i naturalnie górny uchwyt na słuchawkę prysznicową. Statystyki zresztą pokazują, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, ale właśnie tylko wtedy, jeżeli dysponujemy odpowiednim metrażem. W innych okolicznościach najlepiej wybrać po prostu kabinę prysznicową.

Jak dokładnie dopasować siedzisko?

Załóżmy więc, że już zdecydowaliśmy się na kabinę prysznicową. W takich okolicznościach na pewno wielokrotnie też będziemy się kontaktowali z konsultantami w sklepie medycznym. Nie zapominajmy jednak, aby wcześniej porozmawiać z fizjoterapeutą albo nawet lekarzem. Zawsze wtedy będziemy mogli się dowiedzieć wielu ważnych kwestii dotyczących funkcjonowania osoby niepełnosprawnej. Zauważmy, że siedzisko pod prysznic musi być dobrane adekwatnie do konkretnej osoby, która ma problemy z poruszaniem albo siadaniem. Tego rodzaju siedzisko musi być przede wszystkim stabilne. Nogi muszą być, więc wykonane z bardzo mocnych materiałów, a stopki muszą gwarantować idealną przyczepność. Absolutnie w grę nie wchodzi możliwość przesunięcia się siedziska, ponieważ to może się skończyć upadkiem. Poza tym bardzo ważna będzie szerokość siedziska i jego długość. Dużo, więc zależy od tuszy konkretnej osoby, a więc od tego, ile waży, ale również, jaki ma wzrost.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.