2024-07-25

Jak sztuczne rzęsy wpływają na kondycję oczu?

Nie ma chyba kobiety, która nie marzy o długich rzęsach. Jeśli matka natura nie była w tym zakresie szczodra, nie jest to problem, którego nie można rozwiązać. Wystarczy skusić się na doklejane sztuczne rzęsy, które wywrą niebywałe wrażenie. Jednakże jak wpływają one na ogólną kondycję oczu?

Czy oczy mogą źle wyjść na założeniu sztucznych rzęs?

Sztuczne rzęsy mają zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Umożliwiają uzyskanie pięknego oraz przyciągającego spojrzenia, a do tego skracają poranne wybieranie się do pracy czy po zakupy. Nie wymagają wiele makijażu, gdyż na co dzień można spokojnie obejść się bez kreski oraz cieni do powiek. Jest to związane z tym, że rzęsy stanowią tak wyraźny akcent na twarzy, iż wszystko inne staje się mniej istotne. Wystarczy mycie twarzy, krem i można ruszać w drogę. Sztuczne rzęsy sprawiają, że wygląda się korzystnie o każdej porze dnia i nocy oraz w każdym miejscu. Chodzi nawet o plaże, siłownię czy basen. Brzmi bardzo dobrze, jednakże mimo wszystko jest to pewnego rodzaju ingerencja w ciało, niewielka, ale cały czas jest. W związku z tym z jakimi skutkami ubocznymi można się spotkać? Kiedy zabieg wykonywany jest w profesjonalnym salonie nie powinien rodzić żadnego zagrożenia dla oczu, jednakże wymaga przede wszystkim zachowania wszystkich niezbędnych środków ostrożności oraz doświadczenia kosmetyczki. Mimo wszystko nie jest to rozwiązanie po które może sięgnąć dosłownie każdy. Powinny wstrzymać się osoby, które mają wrażliwe oczy, gdyż w ich przypadku może się to zakończyć podrażnieniem bądź reakcją alergiczną. Po sztuczne rzęsy nie powinny sięgać osoby noszące soczewki kontaktowe. Warto także mieć na uwadze, że doklejane rzęsy osłabiają te naturalne i po ich ściągnięciu nie wyglądają tak dobrze jak przed nałożeniem dodatkowej pary. Problem ten jest o wiele bardziej widoczny, kiedy panie decydują się na grube oraz długie rzęsy, które jeszcze bardziej obciążają niż klasyczne modele. Oprócz osłabienia istnieje spore ryzyko uszkodzenia mieszków włosków bądź zupełne powstrzymanie wzrostu rzęs, na szczęście nie zdarza się to aż tak często. Z kolei całkiem spora ilość osób wskazuje na podrażnienie rogówki i zapalenie spojówek, a także innego rodzaju infekcje oczu. Alergiczny obrzęk pojawia się bardzo często i jest powiązany z samym klejem, którego używa się do przyklejania rzęs.

Wyraźnie widać, że sztuczne rzęsy mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Jeśli więc nasze rzęsy pozostawiają wiele do życzenia i do tego oczy nie należą do bardzo wrażliwych można bez większych wątpliwości zdecydować się na zabieg doczepiania. Jednakże jeśli pojawi się zaczerwienie oraz obrzęk oczu, pieczenie oraz swędzenie, a także piasek pod powiekami należy jak najszybciej udać się do kosmetyczki i ściągnąć rzęsy, gdyż oznacza to wystąpienie alergicznego obrzęku powiek.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.